تفاوت های آزمون آیلتس کامپیوتری با آزمون کتبی آیلتس چیست؟

با نگاهی به هر دو روش باید گفت هیچ گونه تفاوتی بین آنها نیست و هر دو روش از یک دستورالعمل و فرایند پیروی می کنند. و سیستم امتیاز دهی نیز در هر دو روش یکسان است.

عمده ترین تفاوت دو روش معرفی شده در این است که Listening, Reading and Writing به کمک کامپیوتر و در محیط کامپیوتری باید انجام و تایپ شود.

در بخش Listening آزمون کاغذی ۱۰ دقیقه به داوطلب زمان داده خواهد شد تا پاسخ های خود را به پاسخنامه انتقال دهد اما در آزمون کامپیوتری به دلیل اینکه پاسخ ها مستقیماً وارد کامپیوتر می شوند ۲ دقیقه زمان جهت بررسی پاسخ ها و ارسال پاسخنامه زمان داده خواهد شد.

تفاوت دیگر که در آزمون کامپیوتری نسبت به کاغذی وجود دارد این است که در روش آزمون کامپیوتری نتایج زودتر مشخص می شوند زیرا در آزمون کتبی اعلام نتایج ۱۳ روز طول میکشد تا کارنامه صادر شود اما در آزمون کامپیوتری بین ۵-۳ روز زمان لازم است.

ویژگی های مهم آزمون آیلتس کامپیوتری:

در بخش Listening :

استفاده از کلید TAB برای جابجایی بین قسمت های مخلتف.

سادگی بیشتر در انتخاب پاسخ ها ( به کمک drag و drop برخی از سوالات را می توان پاسخ داد) و برخی از سوالات را توسط تایپ کردن یا انتخاب داخل باکس می توان انتخاب کرد.

در بخش Reading :

می توانید از گزینه های copy و paste استفاده کنید.

امکان highlight کردن متن را دارید.

امکان تنظیم کردن اندازه فونت متون را دارید.

متون در سمت راست و سوالات در سمت چپ قرار دارند که سبب سادگی در پاسخگویی به سوالات خواهد شد.

دیگر نیازی به شمارش دستی کلمات نوشته شده خود نیست کامپیوتر برای شما محاسبه خواهد کرد.

به سادگی و بدون نیاز به پاک کن می توانید متن خود را ادیت کنید و عملیات cut, copy, paste را انجام دهید.

مشکلات احتمالی در روش کامپیوتری آزمون آیلتس

داوطلب باید مهارت مناسبی در تایپ کردن داشته باشد در غیر این صورت ممکن است در مدیریت زمان آزمون دچار مشکل شود.همینطور صفحه نمایش دقیقاً در زمان مقرر قفل خواهد شد و هیچ گونه فرصتی بعد از آن وجود نخواهد داشت.